50-latka ugodziła nożem swojego brata podczas libacji alkoholowej

22.05.2023

50-latka ugodziła nożem swojego brata podczas libacji alkoholowej

50-letnia mieszkanka powiatu kłobuckiego podczas libacji alkoholowej ugodziła nożem w łopatkę swojego 51-letniego brata. Ze względu na swój stan nietrzeźwości mężczyzna postanowił się położyć, jednak ból, jaki odczuwał, nie pozwalał mu zasnąć – zadzwonił więc pod numer alarmowy, prosząc o pomoc…

Dyżurny kłobuckiej komendy Policji otrzymał informację, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłobuckiego doszło do ugodzenia nożem. Na miejsce pojechał dzielnicowy z kłobuckiej komendy oraz mundurowi z ogniwa patrolowo-interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Jak wynikało z ustaleń policjantów, podczas wspólnego spożywania alkoholu, pomiędzy rodzeństwem doszło do kłótni, w wyniku której 50-letnia kobieta ugodziła nożem w łopatkę swojego 51-letniego brata. Poszkodowany z uwagi na stan upojenia alkoholowego postanowił się położyć, jednak odczuwany przez niego ból nie pozwolił mu zasnąć, więc zadzwonił pod numer alarmowy, prosząc o pomoc. Mężczyzna został zabrany do jednego z częstochowskich szpitali.

Kobieta w chwili zatrzymania przez policjantów miała w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu. Podejrzana usłyszała już zarzut uszkodzenia ciała. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec kobiety policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 5 lat więzienia.

  • źródło: KPP Kłobuck
  • opr. pn
Najnowsze artykuły