52-latek podejrzany o zabójstwo matki z córką tymczasowo aresztowany

16.02.2022

52-latek podejrzany o zabójstwo matki z córką tymczasowo aresztowany

52-letni mężczyzna, który został zatrzymany w niedzielę w sprawie zaginięcia matki i córki z Częstochowy, został w środę 16 lutego tymczasowo aresztowany przez Sąd Rejonowy w Częstochowie. Wcześniej prokuratura postawiła mu zarzut podwójnego zabójstwa i bezprawnego pozbawienia wolności zaginionych kobiet.

Mężczyzna został zatrzymany przez śledczych już w niedzielę 13 lutego 2022 roku. Początkowo prowadzono śledztwo w sprawie bezprawnego pozbawienia wolności. Podczas przesłuchania w prokuraturze 52-latkowi postawiono jednak poważniejsze zarzuty – podwójnego zabójstwa połączonego z bezprawnym pozbawieniem wolności, czyli porwaniem.

– Zebrany materiał pozwolił postawić mężczyźnie zarzut zabójstwa matki i córki, połączony z bezprawnym pozbawieniem ich wolności – mówi prokurator Krzysztof Budzik z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Prokuratura zawnioskowała do sądu o tymczasowe aresztowanie, a sąd przychylił się do tej prośby. 52-latek został aresztowany na 3 miesiące. Mężczyzna konsekwentnie nie przyznaje się do winy i odmawia składania wyjaśnień. Nadal nie odnaleziono ciał kobiet, które zdaniem prokuratury z dużym prawdopodobieństwem zostały zamordowane.

Wiadomo, że mężczyzna znał obydwie zaginione, ale ich relacje nie są przedstawiane. Śledczy nie ujawniają także motywu i przyjętego przebiegu zbrodni. Prokuratura i policja prowadzą czynności, których celem jest rekonstrukcja przebiegu zdarzeń i odnalezienie kobiet.

  • TS
Najnowsze artykuły