78-latek odpowie za zabicie żony. Zadał kobiecie kilka ciosów siekierą

10.12.2021

78-latek odpowie za zabicie żony. Zadał kobiecie kilka ciosów siekierą

78-letni Bogdan P. usłyszał zarzut zabójstwa swojej 74-letniej żony. Do zbrodni doszło w czwartek 9 grudnia, ok. godz. 20 na ulicy Kopernika. Sprawca zadał ofierze co najmniej kilka ciosów siekierą w głowę. Prokuratura skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie.

Do zabójstwa doszło na ulicy Kopernika w Częstochowie. Mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, najprawdopodobniej zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia kobieta zmarła. Na miejscu pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora.

Analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko namierzyć sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. Ponieważ podczas zatrzymania 78-latek źle się poczuł, został przewieziony do szpitala, gdzie został przesłuchany i postawiono mu zarzut. Zgodę na przesłuchanie wyrazili lekarze.

78-latek przyznał się do winy, ale tłumaczył, że nie chciał zabić żony, a jedynie ją nastraszyć. 78-latek zadał kobiecie jej kilka ciosów w głowę tym niebezpiecznym narzędziem. Jak twierdzi Bogdan P. podczas sprzeczki kobieta miała go zaatakować, a on wtedy uderzył w obronie własnej.

Sprawca i ofiara byli małżeństwem, które od kilku lat pozostawało w separacji. Przyczyną zabójstwa były najprawdopodobniej nieporozumienia dotyczące rozliczeń finansowych. Prokuratura złożyła do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie. Zostanie on rozpatrzony jeszcze dzisiaj.

 

 

  • TS
Najnowsze artykuły