78-latek podejrzany o zabójstwo żony pozostanie w areszcie

08.03.2022

78-latek podejrzany o zabójstwo żony pozostanie w areszcie

Sąd w Częstochowie przedłużył do początku czerwca areszt tymczasowy dla 78-letniego Bogdana P., mężczyzny, który jest podejrzany o zabójstwo swojej 74-letniej żony. Mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W marcu mężczyzna zostanie przebadany psychiatrycznie.

Do zabójstwa doszło 9 grudnia 2021 roku na ulicy Kopernika w Częstochowie. Mężczyzna ubrany w czapkę Mikołaja zaatakował na ulicy kobietę, zadał jej ciosy siekierą i uciekł w stronę Jasnej Góry. W wyniku odniesionych obrażeń 74-letnia kobieta zmarła.

Analiza zabezpieczonego materiału dowodowego pozwoliła szybko ustalić sprawcę zabójstwa. Po około 2 godzinach kryminalni z Częstochowy zatrzymali do sprawy 78-letniego mężczyznę. – Ponieważ podczas zatrzymania 78-latek źle się poczuł, został przewieziony do szpitala, gdzie został przesłuchany i postawiono mu zarzut. Zgodę na przesłuchanie wyrazili lekarze – informowała w grudniu Komenda Miejska Policji w Częstochowie.

78-latek przyznał się do winy. Podejrzany tłumaczył, że nie chciał zabić żony, a jedynie ją nastraszyć. 78-latek zadał kobiecie jej kilka ciosów w głowę tym niebezpiecznym narzędziem. Jak twierdzi Bogdan P. podczas sprzeczki kobieta miała go zaatakować, a on wtedy uderzył w obronie własnej.

Sprawca i ofiara byli małżeństwem, które od kilku lat pozostawało w separacji. Przyczyną zabójstwa były najprawdopodobniej nieporozumienia dotyczące rozliczeń finansowych.

Mężczyzna został tymczasowo aresztowany, a 7 marca 2022 roku sąd w Częstochowie przedłużył areszt do początku czerwca. W marcu mężczyzna zostanie przebadany w warunkach ambulatoryjnych przez biegłych psychiatrów. Biegli na podstawie tego badana określą, czy konieczna jest obserwacja psychiatryczna.

  • TS
Najnowsze artykuły