Kibice na meczu Raków Częstochowa – Qarabağ FK

27.07.2023

Ależ to było widowisko! Wczoraj na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 Raków Częstochowa pokonał zespół Qarabağ FK 3:2 w pierwszym meczu II rundy el. do Ligi Mistrzów. Zobaczcie, jak kibice dopingowali czerwono-niebieską drużynę! Zdjęcia autorstwa Marka Tęczy.

W pierwszej połowie spotkania nie padła ani jedna bramka, choć kilka sytuacji miała zarówno drużyna gospodarzy, jak i gości. W drugiej części meczu przez zamieszanie w polu karnym, samobójczą bramkę wbił jeden z obrońców rywali – Elvin Cafarquliyev. W 71. minucie Raków prowadził już 2:0 dzięki bramce zdobytej przez Fabiana Piaseckiego. Niestety drużyna Qarabağ FK szybko wyrównała straty. O zwycięstwie podopiecznych trenera Dawida Szwargi zdecydował gol Sonny’ego Kittela, strzelony w doliczonym czasie gry. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 3:2 dla czerwono-niebieskich. Rewanżowe spotkanie zostanie rozegrane w środę, 2 sierpnia w stolicy Azerbejdżanu o godzinie 18:00 czasu polskiego (20:00 czasu lokalnego). Transmisję z tego spotkania będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport.