Raków Częstochowa pokonał Legię Warszawa na stadionie przy Łazienkowskiej!

08.10.2023

Zespół Rakowa Częstochowa zdobył trzy cenne punkty w meczu 11. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Czerwono-Niebiescy pokonali Legię Warszawa 2:1 w meczu rozgrywanym w stolicy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Grzegorza Misiaka.

Raków prowadzenie w spotkaniu objął w 27. minucie po bramce zdobytej przez Vladyslava Kochergina. Przed końcem pierwszej połowy, w doliczonym czasie gry, stan spotkania wyrównał Paweł Wszołek. W drugiej części spotkania samobójczego gola strzelił Rafał Augustyniak, dzięki czemu Mistrz Polski objął prowadzenie na 2:1. Wynik do końca już nie uległ zmianie – tym samym Medaliki wracają ze stolicy z kompletem punktów.

Dzisiejszy mecz był ostatnim przed październikową przerwą reprezentacyjną. Częstochowska drużyna do gry wróci w niedzielę, 22 października – zmierzy się wówczas na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.