Raków Częstochowa awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski!

02.11.2023

Raków Częstochowa pokonał ŁKS 2:0, zapewniając sobie awans do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Na zwycięskie bramki podczas tego wyjazdowego spotkania musieliśmy jednak poczekać aż do dogrywki – na listę strzelców wpisali się Vladyslav Kochergin i Ben Lederman.

Choć w podstawowym czasie gry zespół Rakowa Częstochowa oddał 24 strzały, o wyniku tego spotkania zadecydowała dogrywka. ŁKS musiał koncentrować się na obronie, ale nie było to łatwe zadanie. Sytuacja gospodarzy pogorszyła się w setnej minucie, po otrzymaniu przez Piotra Janczukowicza drugiej żółtej kartki za wymuszenie karnego. W 109. minucie pierwszą bramkę zdobył dla Czerwono-Niebieskich Vladyslav Kochergin. Zwycięstwo przypieczętował gol Bena Ledermana i ostatecznie to Raków awansował do 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski.

Już w najbliższą niedzielę 5 listopada Raków zmierzy się w ligowym spotkaniu z KGHM Zagłębiem Lubin. Mecz ten rozegrany zostanie na stadionie przy ul. Limanowskiego 83 w Częstochowie.