Bebetto AZS UJD z brązowym medalem Drużynowych Mistrzostw Polski

19.05.2024

W niedzielę 12 maja tenisistki stołowe Bebetto AZS UJD Częstochowa przegrały przed własna publicznością 0:3 z aktualnym mistrzem Polski i tegorocznym triumfatorem Ligi Mistrzyń – KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w drugim meczu półfinałowym play off ekstraklasy. Tym samym podopieczne Joanny Pauliny Narkiewicz zdobyły brązowe medale drużynowych mistrzostw Polski w sezonie 2023/2024. To jest już 13 medali DMP (5 srebrnych i 8 brązowych).

Rewanżowe spotkanie było zacięte, chociaż wynik nie świadczy o tym. W pierwszym pojedynku liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko  przegrała 0:3 z Yu Fu. W drugiej grze naprzeciw siebie stanęły Anastasiya Dymytrenko i Elizabeta Samara. Wszystkie sety były ciekawe, a gra wyrównana. Zawodniczka z Częstochowy urwała jeden set, ostatecznie przegrała1:3. Trzecie starcie dwóch Polek: Alicji Łebek i Natalii Bajor. Lepsza okazała się olimpijka z Paryża, która ostatecznie pewnie wygrała 3:0. Był to pożegnalny występ Alicji Łebek w barwach AZS UJD. Przypomnę, że Alicja Łebek oprócz brązu w drużynie zdobyła też medal w Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Gdańsku. Za grę w sezonie 2023/2024 serdecznie dziękujemy.

Dzień wcześniej akademiczki uległy 1:3 w Tarnobrzegu. Spotkanie trwało blisko 2 godzin. Zdecydowanym faworytem półfinałowego dwumeczu był KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Częstochowianie mieli trudne zdanie. Trenerka Joanna Narkiewicz zmieniła ustawienia zespołu. Liderka częstochowskiego zespołu Tetyana Bilenko zagrała na pozycji trzy. W pierwszej grze Alicja łebek nie sprostała 0:3 reprezentantce Portugalii Yu Fu. W drugim pojedynku  Anastasiya Dymytrenko przegrała w trzech setach z wielokrotną medalistą Europy Elizabetą Samara. W trzeciej partii Tetyana Bilenko poradziła sobie w trzech setach z byłą indywidualną dwukrotną mistrzynią Polski – Kingą Stefańską. Dużo emocji dostarczył czwarty pojedynek, którzy zmierzyły się ze sobą Anastasiya Dymytrenko i Yu Fu. Lepsza okazała się Chinka z portugalskim paszportem, która wygrała w piątym secie do 10. Anastasiya Dymytrenko przegrywała w pierwszych setach, następnie odwróciła losy doprowadzić do piątego seta. W piątym secie Anastasiya prowadziła 9:6, 10:8, ale nie wykorzystała szansy.