Weterani Dragona najlepsi

28.11.2018

W Ciechanowie odbył się XII Międzynarodowy Turniej Taekwon-do Mazovia Masters Cup i V Mistrzostwa Polski Taekwon-do Seniorów Starszych i Weteranów. Ogromny sukces odnieśli zawodnicy Klubu Sportowego Dragon z Janowa zdobywając aż 27 medali.

W turnieju wzięło udział 623 zawodników z 49 klubów z 7 państw: Białorusi, Litwy, Gruzji, Rosji, Szwecji, Ukrainy i Polski. Wśród nich nie zabrakło oczywiście reprezentantów naszego regionu. 76 podopiecznych Jacka Wąchały z Klubu Sportowego Dragon walczyło na 6 matach w ciechanowskiej hali w kategorii walk i układów stopni uczniowskich oraz mistrzowskich. Dragoni zdobyli aż 27 medali: 9 złotych, 4 srebrne i 14 brązowych. W klasyfikacji generalnej Dragon uplasował się na 3 miejscu pokonując 46 klubów. Świetny występ zaliczyli Weterani – w swojej kategorii zdobyli 2 złote i 3 brązowe krążki. Ten dorobek medalowy pozwolił starszym Dragonom otrzymać tytuł Mistrzów zawodów. W kategorii junior wychowankowie Wąchały uplasowali się na drugim miejscu w klasyfikacji. Zdobyli 5 złotych i 7 brązowych  medali.