177 osób wstąpiło w policyjne szeregi

16.01.2022

177 osób wstąpiło w policyjne szeregi

Szeregi śląskiego garnizonu policji zasiliło 177 nowych mundurowych, w tym 16 kobiet. Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa, ich ślubowania odbywają się w jednostkach, do których zostali przydzieleni oraz mają skromniejszy charakter.

Nowi policjanci zostali przyjęci do służby z końcem ubiegłego roku. Po ślubowaniu czeka ich kurs podstawowy w policyjnych szkołach, gdzie zdobędą wiedzę i umiejętności niezbędne w służbie. Spośród 177 nowych mundurowych, 1 policjantka i 17 policjantów trafiło do Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. W obecności inspektora Dariusza Atłasika – Komendanta Miejskiego Policji w Częstochowie i jego zastępcy podinspektor Grażyny Dudek nowo przyjęci policjanci ślubowali „służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia”. Szef częstochowskiej Policji życzył młodym adeptom sztuki policyjnej, by z dumą nosili policyjny mundur i zawsze byli gotowi służyć i pomagać innym. Po odbyciu szkolenia podstawowego rozpoczną służbę w jednostkach terenowych.

 

Dokumenty kandydatów do służby w policji przyjmowane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.00 w Zespole Kadr i Szkolenia Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie przy ul. Popiełuszki 5, telefon 47 85 813 41. W celu złożenia dokumentacji należy się wcześniej skontaktować telefonicznie.

 

Przy tej okazji warto wspomnieć, że magiczna bariera 100 tysięcy zatrudnionych policjantów w naszym kraju właśnie została przekroczona. Według stanu na dzień 31 grudnia 2021 roku w polskiej policji służy obecnie 100 557 policjantów. To najlepszy wynik od kilkunastu lat, a liczba przyjęć do policji w 2021 roku była wyższa o 2 631 niż odejść.

Żeby zostać policjantem trzeba przejść procedurę doboru, która do łatwych nie należy. To między innymi test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny, rozmowa kwalifikacyjna, ustalenie stanu zdrowia i stopnia zdolności do służby kandydata oraz sprawdzenie poprawności danych w ewidencjach, rejestrach i kartotekach. Okazuje się, że wielu spośród kandydatów w poszczególnych etapach doboru nie uzyskuje wystarczającej liczby punktów. Przed podjęciem decyzji o wstąpieniu w szeregi policji powinniśmy udać się do wybranej jednostki, gdzie można zasięgnąć wszelkich informacji. Decyzja ta powinna być przemyślana, a kandydat powinien zdawać sobie sprawę, jak wygląda służba.

  • kg
Najnowsze artykuły