Raków Częstochowa pokonał ukraińską Zorię Ługańsk

27.01.2022

Na zakończenie zgrupowania w tureckim Belek Raków Częstochowa pokonał Zorię Ługańsk 3:2 po bramkach Zorana Arsenicia, Vladislavsa Gutkovskisa oraz Sebastiana Musiolika. Tym samym Raków kończy zgrupowanie z bilansem 2 zwycięstw, 1 remisu i 1 porażki.

Raków Częstochowa dobrze rozpoczął mecz z Zorią. Nasza drużyna stworzyła sobie kilka dobrych okazji strzeleckich, ale to Ukraińcy objęli prowadzenie w 35. minucie. Raków wyrównał 6 minut później po bramce strzelonej głową przez Zorana Arsenicia.

W drugiej połowie trener Marek Papszun zdecydował się na zmiany, a na boisku pojawił się m.in. Deian Sorescu. Na prowadzenie Raków wyprowadził Vladislavs Gutkovskis, który zdobył gola po indywidualnej akcji. Końcówka meczu była bardzo wyrównana. Zoria wyrównała w doliczonym czasie gry, ale Raków odpowiedział tuż przed końcem bramką Sebastiana Musiolika, dzięki czemu częstochowianie wygrali 3:2.

Raków Częstochowa – Zoria Ługańsk 3:2 (1:1)

Bramki: Arsenić 41′, Gutkovskis 61′, Musiolik 90+3 – Buletsa 35′, 90+1

Raków: Trelowski, Niewulis (46′ Petrášek), Arsenić, Tudor (62′ Kun – 70′ Krzyżak), Papanikolaou, Lederman (65′ Czyż), Długosz (46′ Sapała), Kun (46′ Sorescu), Cebula (46′ Sturgeon), Wdowiak (76′ Musiolik), Gutkovskis (62′ Arak)