Raków zremisował z Górnikiem Zabrze

20.02.2022

Raków Częstochowa nie zrewanżował Górnikowi za porażkę w pierwszym meczu i tylko zremisował w Zabrzu 1:1. Nasza drużyna miała szczęście, bo sędzia anulował w samej końcówce bramkę Bartosza Nowaka z powodu minimalnego spalonego.

Początek meczu ułożył się dla Rakowa najgorzej jak mógł. W Radomiu częstochowianie prowadzili już od 13. sekundy meczu. W Zabrzu szybko przegrywali po bramce Piotra Krawczyka. Na dodatek nasza drużyna straciła Bogdana Racovitana, który po zderzeniu z Lukasem Podolskim musiał opuścić boisko.

Pierwsza połowa była wyrównana. Dobre okazje dla Górnika mieli Kubica i Podolski. Raków był bliski szczęścia po strzale Vladislavsa Gutkovskisa, ale obrońca zabrzan wybił piłkę z bramki. W końcówce pierwszej części gry, która z powodu urazów piłkarzy trwała kilkanaście minut dłużej, boisko musiał opuścić kontuzjowany Wiktor Długosz.

Kiedy Raków grał w dziesiątkę wywalczył rzut karny. Faulowany był Patryk Kun. Jedenastkę na bramkę zamienił pewnym strzałem Ivi Lopez i na przerwę obydwie drużyny schodziły z remisem.

Druga połowa toczyła się w bardzo szybkim tempie, a obydwa zespoły nie zamierzały zadowolić się remisem. Dobre okazje do strzelenia gola mieli Patryk Kun i Gutkovskis, ale ich strzały z bliska świetnie bronił Bielica. Golkiper Górnika pewnie obronił również strzał z dystansu Bena Ledermana.

Górnik odpowiedział bombą z dystansu Roberta Dadoka i sytuacją Mateusza Cholewiaka, ale Vladan Kovacević dwukrotnie zatrzymał piłkę.

W końcówce zabrzanie wyglądali lepiej pod względem motorycznym i przejął inicjatywę. Po jednym z rzutów rożnych zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale gościom udało się wybronić. W samej końcówce kapitalnego gola z dystansu zdobył Bartosz Nowak, ale gol został anulowany z powodu minimalnego spalonego.

Górnik Zabrze – Raków Częstochowa 1:1 (1:1)

Bramki: Krawczyk 4′ – Ivi 45′

Raków: Kovačević – Petrášek, Racovițan (5. Długosz – 45. Wdowiak), Arsenić, Papanikolaou, Lederman, Tudor, Kun, Ivi (77. Cebula), Sturgeon (46. Sapała), Gutkovskis (77. Musiolik)