Tauron 1. Liga. Exact Systems Norwid pokonał Gwardię Wrocław

18.02.2022

Siatkarze Exact Systems Norwid w minioną środę pokonali faworyta spotkania – Chemeko System Gwardię Wrocław. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, dając częstochowskiej drużynie dziesiąte zwycięstwo w rozgrywkach Tauron 1. Ligi.

Zwycięstwo z Gwardią było dla drużyny Exact Systems Norwid szczególnie ważne, gdyż w trwającym sezonie przegrali z tym zespołem na wyjeździe 0:3. W poprzednim sezonie również nie znaleźli sposoby na to, aby pokonać Gwardię. W minioną środę los uśmiechnął się do częstochowskich zawodników, jednak należy podkreślić, że zwycięstwo nie było przypadkowe. Zespół trenera Piotra Gruszki jest zdecydowanie na fali. W ostatnich dwóch meczach pokonali bowiem lidera rozgrywek – BBTS Bielsko-Biała (3:0 na wyjeździe), a w minioną sobotę wywieźli cenny punkt z Bydgoszczy. – Do meczu z Gwardią częstochowianie przystąpili bez środkowego Jarosława Muchy, a jego koledzy na rozgrzewce pokazali się w okolicznościowych koszulkach, w których wspierali swojego kolegę. Pierwszego seta wygrali faworyzowani wrocławianie. Później kibice zobaczyli zacięty mecz. Gospodarze za wszelką cenę chcieli przełamać się w meczu z Gwardią i wygrać. Siatkarze trenera Piotra Gruszki po drugim secie wyrównali na 1:1. Po trzecim secie przegrywali 1:2, ale zdołali doprowadzić do tie-breaka. W nim nie wypuścili swojej szansy z rąk, wygrali 15:10 i mogli cieszyć się ze zwycięstwa 3:2. To kolejne 2 cenne punkty dla Exact Systems Norwid. MVP meczu został Daniel Popiela – podsumowuje klub i dodaje – Co warte podkreślenia, w drużynie Gwardii zagrało dwóch siatkarzy, którzy kiedyś stanowili o sile młodzieżowych drużyn Norwida: Dawid Woch i Bartłomiej Zawalski. Klub w trakcie meczu przeprowadził też licytację piłki z autografami siatkarzy dla Szymka Noszczyńskiego. Licytację poprowadził dyrektor sportowy i trener Radosław Panas.

Exact Systems Norwid Częstochowa – Chemeko System Gwardia Wrocław 3:2 (19:25, 25:23, 22:25, 25:22, 15:10)

Exact Systems Norwid: Biliński, Długosz, Usowicz, Kryński, Gibek, Popiela, Podborączyński (libero) – Kowalski, Sługocki, Łapszyński.