06.02.2018

Aeroklub Częstochowski z nowym dyrektorem

Zmiany w Aeroklubie Częstochowskim. Nowym dyrektorem klubu został Daniel Nowik. Na stanowisku zastąpił on Agnieszkę Olczyk.

Daniel Nowik to absolwent Lotniczych Zakładów Naukowych we Wrocławiu na kierunku Technologia Osprzętu Lotniczego i Urządzeń Pokładowych. Na zakończenie otrzymał, jako jeden z nielicznych w historii szkoły uczniów, najwyższą nagrodę „Złote Śmigło”, za wiedzę i osiągnięcia techniczne w zakresie lotnictwa. Ukończył również Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, Wydział Administracji Publicznej w Legnicy oraz Akademię Obrony Narodowej na Wydziale Zarządzania i Dowodzenia na kierunku Lotnictwo.

Z lotnictwem był związany od najmłodszych lat, formalnie od 14 roku życia rozpoczął przygodę z modelarnią lotniczą w Miejskim Domu Kultury w Legnicy. W 1998 r. odbył swój pierwszy samodzielny lot na motolotni na legnickim lotnisku. Z kolei życie zawodowe w lotnictwie rozpoczął w 2007 roku.

Hobbystycznie był wykładowcą przedmiotów lotniczych, głównie meteorologii. Współpracował z m. in. w Aeroklubem Warszawskim, a także z Instytutem Meteorologii i Gospodarki Wodnej prowadząc zajęcia w Aeroklubie „Żar” podczas XIV edycji Szkoły Meteorologii Lotniczej. Autor wielu skryptów lotniczych pod kątem szkoleniowym, m. in. dla Aeroteka. Autor artykułów w czasopiśmie Przegląd Lotniczy czy portali takich jak dlapilota.pl i bezpieczne lotnisko. Na polu eksploatacji i bezpieczeństwa statków powietrznych jako niezależny ekspert współpracował z kilkoma strategicznymi Spółkami. 2011/2012 w Aeroklubie Polskim, ekspert z zakresu analizy projektów rozporządzeń wykonawczych do Ustawy Prawo Lotnicze z zakresu lotnictwa ultralekkiego.

Jego zainteresowania to dalekowschodnie sztuki walki, a także literatura klasy business, zarządzanie systemowe, public relations i psychologia.

  • kg
  • zdj. Aeroklub Częstochowski
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły