Agresywny 63-latek groził siekierą strażnikom miejskim i policjantom

08.11.2023

Agresywny 63-latek groził siekierą strażnikom miejskim i policjantom

63- latek został zatrzymany przez policjantów po tym, jak swoim zachowaniem znieważył i naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy – poinformowała w środę sierżant Klaudia Zenderowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myszkowie.

W poniedziałek dyżurny komendy powiatowej w Myszkowie otrzymał od straży miejskiej zgłoszenie. Strażnicy potrzebowali pomocy przy interwencji wobec agresywnego mężczyzny.

 

Mieszkaniec Żarek zaczął im ubliżać wulgarnymi słowami, a następnie zaatakował funkcjonariusza. Po przyjeździe policjantów 63-latek nie stosował się do wydawanych przez nich poleceń. Trzymając w ręce siekierę groził funkcjonariuszom śmiercią.

 

Dzięki zdecydowanej reakcji policji nie doszło do tragedii. Agresywny mężczyzna został obezwładniony i następnie zatrzymany. “Objęty jest policyjnym dozorem – przekazała PAP w środę sierżant Zenderowska.

 

Na czas trwania postępowania będzie musiał zgłaszać się do jednostki policji. Nie był wcześniej znany policji z łamania prawa. Za czynną napaść na funkcjonariusza publicznego Kodeks Karny przewiduje karę do 10 lat więzienia.(PAP)

 

macs/ maak/

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły