Akademicki Chór UJD wrócił z Hiszpanii z medalami   

01.10.2023

Akademicki Chór UJD wrócił z Hiszpanii z medalami   

Akademicki Chór Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie uczestniczył w XII Międzynarodowym Festiwalu “Cançó Mediterrània” w Lloret de Mar (Hiszpania). Międzynarodowe jury przyznało artystom nagrodę w postaci “Brązowego Dyplomu” w kategoriach: muzyka sakralna oraz muzyka folklorystyczna.

Nasz zespół koncertował w Katedrze pw. Św. Eulalii w Barcelonie, w opactwie na górze Montserrat, w Kościele Sant Roma oraz na niezwykłej scenie plenerowej przy głównej plaży w Lloert de Mar. Artyści byli słuchaczami III Międzynarodowej Konferencji Naukowej “Cançó Mediterrània”, której prelegentami byli członkowie jury. Znaleźli również czas na zwiedzanie bliższych i dalszych zakątków Katalonii – na czele z Barceloną i Kościołem Sagrada Familia.

Nasi śpiewacy mieli też okazję obserwować zespoły z Wenezueli, Wysp Owczych, Filipin, Indonezji i kilku krajów Europy. Jednym z najcenniejszych efektów jest bardzo szczegółowa ocena, którą przekazali im członkowie jury. Jest to swoisty drogowskaz, pełen cennych wskazówek do dalszej pracy, co szczególnie podkreśla opiekun Chóru.

Chór przebywał w Hiszpanii w okresie 17-25 września 2023 roku.

Więcej w mediach społecznościowych, gdzie znajdują się również zdjęcia z pobytu artystów w Hiszpanii: https://www.facebook.com/profile.php?id=100086739595473

  • materiał prasowy UJD
Najnowsze artykuły