Akcja krwiodawstwa “Związani Krwią”  

06.04.2023

Akcja krwiodawstwa “Związani Krwią”  

Dzisiaj do godziny 13 można oddać krew na placu Biegańskiego. Akcja ma na celu integrację służb mundurowych w szczytnym celu oddawania krwi dla ratowania zdrowia i życia ludzkiego. Krew oddać mogą nie tylko mundurowi.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi Częstochowski Legion Klub HDK wraz Niezależnym Samorządnym Związkiem Zawodowym Policjantów w Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie zaprasza do udziału w akcji krwiodawstwa “Związani Krwią”. Oddawanie krwi nie zajmuje dużo czasu ani nie wymaga wysiłku, a jednak umożliwia w prosty i skuteczny sposób pozyskać lek ratujący ludzkie życie. Pamiętajmy, że krwi nie da się wyprodukować w inny sposób.

Dla Krwiodawców będzie przygotowany szereg atrakcji oraz imienne podziękowanie za oddaną krew. Zapewniony zostanie również słodki poczęstunek oraz pobudzająca kawa z ekspresu, które dodadzą energii po donacji.

Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy, aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm, czyli wypić dużą ilość wody lub soku zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo!

fot.: redakcja

  • opr. nl
Najnowsze artykuły