Akcja “Trzeźwość” w Częstochowie. Złapano czterech pijanych kierowców

09.05.2023

Akcja “Trzeźwość” w Częstochowie. Złapano czterech pijanych kierowców

Czterech pijanych kierowców ujawniła częstochowska drogówka podczas prowadzonej w poniedziałek akcji “Trzeźwość”. Mundurowi zaapelowali o rozsądek, ponieważ jego brak może mieć tragiczne konsekwencje.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie od godziny 4:00 w poniedziałek prowadzili działania pod kryptonimem ”Trzeźwość”. – Ich celem było wyeliminowanie z ruchu tych najbardziej nieodpowiedzialnych kierujących, którzy odważyli się usiąść „za kółko” będąc pod wpływem alkoholu. Spośród 458 skontrolowanych kierowców, 4 jechało na podwójnym gazie…Apelujemy do mieszkańców, by reagowali widząc, jak pijany wsiada za kierownicę. Nie bójmy się zadzwonić na Policję, jeśli zachowanie innego kierowcy na drodze wzbudzi nasze przypuszczenia, że może znajdować się w stanie nietrzeźwości – podsumowuje asp. szt.  Barbara Poznańska, oficer prasowy KMP w Częstochowie.

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. W sytuacji, gdy nietrzeźwy kierowca spowoduje wypadek, którego skutkiem jest śmierć lub ciężki uszczerbek na zdrowiu, sąd może wymierzyć mu karę nawet 12 lat więzienia i co najmniej 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów. Osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się liczyć również z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Sąd obligatoryjnie nakłada na takiego kierowcę świadczenie pieniężne w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych. Jednak największą ceną lekkomyślnego zachowania może być czyjaś śmierć…

  • źródło: KMP w Częstochowie
  • opr. pn
Najnowsze artykuły