Akcja “Trzeźwość” w powiecie kłobuckim; podsumowano wyniki

06.09.2023

Akcja “Trzeźwość” w powiecie kłobuckim; podsumowano wyniki

600 kierowców skontrolowano w ramach prowadzonej w powiecie kłobuckim akcji “Trzeźwość”. Trzech prowadziło w stanie nietrzeźwości, a dwóch znajdowało się w stanie po spożyciu alkoholu – informuje w środę o wynikach kontroli Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

W trakcie prowadzonych w poniedziałek 4 września działań w różnych miejscach powiatu (m.in. w Blachowni i Miedźnie), mundurowi skontrolowali ponad 600 kierowców. W środę poinformowano o wynikach akcji. Trzech kierowców prowadziło pojazdy w stanie nietrzeźwości (test wykazał ponad pół promila alkoholu w organizmie), natomiast dwóch znajdowało się w stanie po użyciu alkoholu (mieli poniżej pół promila alkoholu w organizmie).

Wyjątkowo drastyczny przypadek wykryli mundurowi, kontrolując jadących ul. Częstochowską w Miedźnie. 36-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego – kierowca ciągnika siodłowego z naczepą – miał w organizmie ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy, a jego sprawą zajmą się kryminalni.

Po usłyszeniu zarzutów karnych mężczyzna będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi m.in. wysoka grzywna, orzeczenie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz więzienie. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd.

macs/ maak/

fot. KPP w Kłobucku

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły