Ależ to będzie widowisko!  W Prusicku odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali

30.03.2024

Ależ to będzie widowisko! W Prusicku odbędą się eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali

„Drwal nad Wartą” to wydarzenie, którego nie możecie przegapić. Widowiskowe konkurencje, w których uczestnicy będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pracy z drzewem, odbędą się 22 i 23 czerwca w miejscowości Prusicko. Zawody stanowić będą eliminacje do Mistrzostw Polski Drwali. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje.

Program wydarzenia przewiduje dwa intensywne dni pełne emocji i rywalizacji. Na uczestników czeka seria konkurencji, w których będą mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w pracy z drzewem. Wśród nich znajdują się tradycyjne dyscypliny, takie jak ścinka, przerzynka na dokładność, przerzynka kombinowana i okrzesywanie. Nie zabraknie również sztafety drwali oraz konkurencji wymiany piły łańcuchowej.

Jednak “Drwal nad Wartą” to nie tylko wyścigi i walka o awans do mistrzostw. To także bogaty program towarzyszący, który zapewnia rozrywkę dla wszystkich uczestników i widzów. Na scenie wystąpią zespoły muzyczne, które dodadzą energii i atmosfery imprezie. Ponadto, pasjonaci historii motoryzacji będą mieli okazję podziwiać wystawę starych motocykli, co stanowi doskonałą atrakcję dla miłośników dawnych dziejów mechaniki.

Nie zabraknie również pokazu strażackiego, który z pewnością przyciągnie uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Każdego dnia na zakończenie eliminacji odbędzie się także dyskoteka, na której wszyscy będą mogli się bawić i celebrować dzień pełen wrażeń.

Organizatorzy pamiętali także o najmłodszych uczestnikach wydarzenia. Dla nich przewidziano wiele atrakcji, w tym dmuchańce oraz konkursy z nagrodami. Na terenie imprezy pojawią się również food trucki, oferujące pyszne dania i przekąski dla głodnych uczestników.

“Drwal nad Wartą” to nie tylko sportowa rywalizacja, ale także okazja do spędzenia aktywnego czasu na świeżym powietrzu w gronie przyjaciół i rodziny. Wydarzenie to niezaprzeczalnie stanowi doskonałą okazję do połączenia pasji, zabawy i integracji społeczności, która odda hołd tradycji drwali w Polsce. Organizatorem imprezy jest Ochotnicza Straż Pożarna w Prusicku oraz Stowarzyszenie „Nasze Prusicko”. Redakcja Życie Częstochowy i Powiatu objęła zawody patronatem medialnym.

 

  • Paula Nogaj
Najnowsze artykuły