Ależ to był mecz! Raków Częstochowa w pięknym stylu pokonał Ruch Chorzów

24.09.2023

Raków Częstochowa zwyciężył 5:3 z Ruchem Chorzów w wyjazdowym spotkaniu 9. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Bramki dla Czerwono Niebieskich zdobyli Dawid Drachal (hat-trick), Srdjan Plavšić oraz Vladyslav Kochergin.

Choć dzisiejsze spotkanie w Chorzowie rozpoczęło się lepiej dla gospodarzy, Raków nie zamierzał oddawać prowadzenia. Na listę strzelców wpisał się najpierw zawodnik Ruchu Chorzów Tomasz Wójtowicz, ale do końca pierwszej połowy Dawid Drachal został autorem hat-tricka! Pod koniec drugiej części meczu, bramkę dla gospodarzy zdobył Srdjan Plavšić. W 71. minucie drugiego gola dla Ruchu udało się strzelić Tomaszowi Podstawskiemu, a w 80. – Danielowi Szczepanowi. Czerwono-Niebiescy postawili jednak kropkę nad “i”, po bramce zdobytej przez Vladyslava Kochergina. Ostatecznie Raków zwyciężył 5:3. Kolejny ligowy mecz drużyna Medalików rozegra w najbliższy czwartek. Będzie to zaległe wyjazdowe spotkanie 6. kolejki, w którym Raków zmierzy się z Lechem Poznań.
Ruch Chorzów – Raków Częstochowa 3:5 (1:3)

Bramki: Wójtowicz 7′, Podstawki 71′, Szczepan 80′ – Drachal 20′, 28′, 42′, Plavšić 68′, Kochergin 87′

Raków: V. Kovačević – Racovițan (46. Rundić), A. Kovačević, Papanikolaou, Berggren, Lederman, Drachal, Plavšić (79. Sorescu), Yeboah (63. Cebula), Nowak (79. Kochergin), Zwoliński (63. Crnac)

Ruch: Buchalik – Szur (81. Steczyk), Wójtowicz, Swędrowski, Szymański, Sadlok, Baranowski (46. Letniowski), Michalski, Podstawski, Kozak, Szczepan (90. Barański)