„Apetyt na życie” – wystawa w Gaude Mater

21.10.2022

„Apetyt na życie” – wystawa w Gaude Mater

Z okazji 55. rocznicy śmierci częstochowskiej poetki Haliny Poświatowskiej, odbędzie się wystawa Klubu Malarzy przy Towarzystwie Historycznym im. Szembeków w Warszawie. Wernisaż będzie miał miejsce w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” dnia 22 października 2022 roku o godzinie 17.00. Wstęp wolny.

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków zajmuje się m. in. pielęgnowaniem dóbr kultury narodowej, organizowaniem wystaw poświęconych wybitnym postaciom, wieczorów literackich czy konferencji naukowych, propagowaniem dorobku polskich twórców. Siedzibą Stowarzyszenia jest Warszawa, jednak w Częstochowie znajduje się jego oddział, który również prowadzi swoją własną stronę internetową i profil na Facebooku.

Wystawa poświęcona będzie pamięci Haliny Poświatowskiej z okazji 55. rocznicy śmierci poetki. Swoje prace zaprezentują takie osobistości jak: Dominique Albinski, Tomasz Awdziejczyk, Małgorzata Bartel, Ewelina Dziewońska-Chudy, Anna Dybowska, Marcin Dybowski, Anna Forycka-Putiatycka, Magdalena Kmiecik, Elżbieta Murawska, Małgorzata Omelańczuk-Pawluk, Ewa Powroźnik i Agnieszka Wróblewska. Sama wystawa potrwa do 8 listopada i będzie można ją podziwiać w dniach otwarcia OPK „Gaude Mater”, czyli od poniedziałku do piątku, w godzinach 10.00-19.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

  • Jakub Wróbel
Najnowsze artykuły