Auchan, Obi i Empik także otwarte w niedzielę

09.12.2021

Auchan, Obi i Empik także otwarte w niedzielę

Chcesz zrobić zakupy na zbliżające się święta Bożego Narodzenia? Będziesz mógł to zrobić w ciągu dwóch najbliższych niedzieli 12 i 19 grudnia to pierwsze niedziele handlowe od sierpnia 2021 roku. Jednocześnie kolejne sklepy ogłaszają, że będą pracowały również w niedziele. Wśród nich jest Auchan, Obi i Empik.

W 2021 roku mamy tylko 7 niedzieli handlowych, a aż dwie z nich przypadają na grudzień. Wynika to z przepisów, w których niedziele handlowe obowiązują w kolejne dwie niedziele poprzedzające pierwszy dzień Bożego Narodzenia; niedzielę bezpośrednio poprzedzającą pierwszy dzień Wielkiej Nocy; ostatnie niedziele przypadające w styczniu, kwietniu, czerwcu i sierpniu.

Tymczasem rośnie liczba placówek i instytucji, które informują klientów, że są otwarte w niedzielę. Wcześniej były to m.in. Biedronka, Lidl czy Żabka, teraz do tego grona dołączają kolejne sieci Empik, Obi i Auchan (także w Częstochowie).

Sieci wciąż korzystają z przepisu o placówkach pocztowych, które jednak od 1 luteg0 2022 roku zostaną zmienione. Wtedy otwarte będą mogły być tylko te placówki, których przeważającą działalnością będzie działalność pocztowa.

  • RED
Najnowsze artykuły