Babcia Agatki: Częstochowo jesteś wielka!

19.01.2022

Babcia Agatki: Częstochowo jesteś wielka!

Przez ponad dwa miesiące w różnych częściach miasta mogliśmy zobaczyć specjalne puszki, do których zbierane były fundusze na rzecz siedmioletniej Agatki. Częstochowianie po raz kolejny udowodnili, że w trudnych chwilach potrafią się z jednoczyć. W tym krótki czasie udało się zgromadzić ponad 125 tysięcy złotych!

Zbiórkę pieniędzy do puszek na leczenie 7-letniej Agatki, u której zdiagnozowano guza mózgu IV stopnia złośliwości, zainicjowało Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy. W sumie w naszym mieście pojawiło się 185 puszek. W zbiórkę zaangażowało się 100 wolontariuszy. – Przy różnych okazjach powtarzam, że mieszkańcy Częstochowy mają ogromne serca i ogromną wolę pomagania. Kiedy robią to wspólnie, okazuje się, że efekty przewyższają oczekiwania. Tak było i w tym przypadku – zaznacza prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Osiągnięty wynik jest imponujący.

W sumie udało się zebrać ponad 125 tysięcy złotych. Symboliczny czek z efektem zbiórki odebrała już Małgorzata Rydz, babcia Agatki. – Jestem pod ogromnym wrażeniem. To, co Częstochowa zrobiła… Po prostu brak słów – mówiła wzruszona. – Ciężko się prosi o pomoc i ciężko się prosi o pieniądze. Chce powiedzieć jedno: Częstochowo jesteś wielka i masz ogromne serce! Jak widać, nie jesteśmy sami. Agata dzięki wam jest z nami. Dzięki wam nadal jesteśmy rodziną, będziemy cieszyć się z tego, że Agata wróci do szkoły, będziemy patrzeć, jak dalej rośnie, zobaczymy, jak jest dorosła, jak założy własną rodzinę i dzięki wam właśnie swojej rodzinie przekaże to dobro, które wy jej przekazaliście – podsumowała.

Przy tej okazji przypominamy, że pomimo zakończenia zbiórki do puszek, Agatka nadal czeka na wsparcie mieszkańców. W dzielnicy, w której mieszka dziewczynka, a więc na Północy przy ulicy Witosa 1, Stowarzyszenie Wspólnie dla Częstochowy postawiło specjalne serce na nakrętki. Pozyskane w ten sposób środki również przekazane zostaną na pomoc Agatce.

 

  • kg
Najnowsze artykuły