Badania potwierdziły, że zwłoki znalezione w lesie to nie jest Jacek Jaworek

25.10.2023

Badania potwierdziły, że zwłoki znalezione w lesie to nie jest Jacek Jaworek

Zwłoki mężczyzny znalezione w lesie 14 października w miejscowości Żuraw koło Częstochowy nie należą do Jacka Jaworka – powiedział we wtorek PAP prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Częstochowie po przeprowadzonych badaniach DNA. Sekcja zwłok mężczyzny została przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

“W trakcie tej sekcji były pobrane próbki materiału biologicznego do badań identyfikacyjnych DNA. Otrzymaliśmy wyniki badań porównawczych, z których wynika, że profil DNA tego mężczyzny, którego zwłoki zostały znalezione w miejscowości Żuraw nie jest zgodny z profilem DNA Jacka Jaworka, poszukiwanego w sprawie potrójnego zabójstwa” – wyjaśnił prokurator Ozimek. Do zbrodni doszło 10 lipca 2021 r. w Borowcach koło Częstochowy. Według ustaleń śledczych Jaworek zastrzelił brata, bratową i 17-letniego bratanka.

Natomiast w sprawie śmierci mężczyzny, którego zwłoki znaleziono w lesie, prokurator dodał, że zostało wszczęte śledztwo w kierunku zabójstwa. “Potrzebne są dodatkowe wyniki badań z zakresu toksykologii i histopatologii i dopiero wtedy biegli wydadzą opinię dotyczącą przyczyn zgonu” – stwierdził rzecznik prokuratury.

“Na chwilę obecną biegli nie odnieśli się wprost, jaka jest przyczyna zgonu” – powiedział. Nie stwierdzili podczas badań, które były przeprowadzone w trakcie sekcji, jakichś obrażeń mogących skutkować śmiercią mężczyzny – dodał.(PAP)

 

macs/ jann/

  • Maciej Świerzy
Najnowsze artykuły