Bajm świętuje 40-lecie!

07.08.2018

Bajm świętuje 40-lecie!

Zespół Bajm świętuje w tym roku 40-lecie istnienia. Grupa z Beatą Kozidrak na czele postanowiła uczcić ten jubileusz wspólnie z fanami, również tymi częstochowskimi. Z tej okazji 30 września w Hali Sportowej Częstochowa odbędzie się wyjątkowy koncert.

Beaty Kozidrak chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Charyzmatyczna piosenkarka od lat zachwyca publiczność. Posiada ponad czterooktawową skalę głosu i niezwykłą osobowość sceniczną. Zaczęła śpiewać już w czasach liceum. W 1978 roku razem ze swoimi bratem Jarosławem – wokalistą i gitarzystą oraz z wokalistą Andrzejem Pietrasem oraz z gitarzystą Markiem Winiarskim utworzyła zespół Bajm. Grupa grała wówczas akustyczną muzykę, w nurcie piosenki turystyczno-harcerskiej, ale szybko wkroczyła na rockowo-popową ścieżkę.

Beata Kozidrak i zespół Bajm stworzyli wiele przebojów. Do tych największych można zaliczyć między innymi: „W drodze do jej serca”, „Co mi Panie dasz”, „Józek, nie daruję Ci tej nocy”, „Małpa i ja”, „Dwa serca, dwa smutki”, „Biała armia”, „Szklanka wody”, „Modlitwa o złoty deszcz” i „Myśli i słowa”. Na pewno usłyszymy je w Amfiteatrze Kadzielnia. Ale artystka ma na swoim koncie także solową karierę. W 1993 Kozidrak zaśpiewała swój pierwszy przebój poza Bajmem, czyli „Tyle chciałem Ci dać” nagrany z grupą Universe na ich płytę „Być przy Tobie”. Dopiero po podpisaniu w 1996 kontraktu płytowego z polskim oddziałem światowego koncernu płytowego EMI, artystka ponownie zaplanowała prace nad pierwszym solowym albumem „Beata”. Światło dzienne ujrzał w 1998 roku. Kilka lat później była płyta „Teraz płynę”, a obecnie Beata Kozidrak pracuje nad kolejnym solowym wydawnictwem.

Wielkie przeboje i najnowocześniejsza technika

Już 30 września na częstochowską publiczność czekać będzie spektakularne show koncertowe, oparte na wyjątkowej nici porozumienia z publicznością, które Beata Kozidrak & Bajm, solidnie budowali przez lata. Zupełnie nowe, premierowe piosenki Beaty Kozidrak i przeboje z jej wcześniejszych albumów oraz legendarne hity Bajmu gwarantują niezapomniane emocje! Ta trasa, to połączenie scenicznego „ja” Beaty Kozidrak i pop-rockowego brzmienia Bajmu w otoczeniu produkcji koncertowej z użyciem najnowocześniejszej techniki.
Musisz to zobaczyć!

Beata i Bajm – 30 września (niedziela), godzina 18.00,

Hala Sportowa Częstochowa.

Bilety w cenie: od 60 do 120 złotych

www. kupbilecik.pl, www.ebilet.pl

Hala Sportowa Częstochowa ul Żużlowa 4

Biuro Podróży Mamuno ul Tuwima 2

  • kg
Najnowsze artykuły