Balkonowe karaoke na Rakowie

30.04.2020

Balkonowe karaoke na Rakowie

Stowarzyszenie ,,Aktywna Częstochowa” na czwartek (30.04.) zaplanowało ,,balkonowe karaoke” przy ul. Żareckiej. Teksty wyświetlane na ekranie będzie można śpiewać z bezpiecznej odległości balkonów swoich mieszkań. O godz. 19.30 ruszy transmisja na żywo online, w której każdy będzie mógł wziąć udział.

Organizatorzy ze Stowarzyszenia ,,Aktywna Częstochowa” nazwali swój pomysł „The Voice of Balcony – Częstochowa zostaje w domach i bawi się na balkonach”. To prawdopodobnie pierwsze tego rodzaju karaoke w Polsce.  Na trawniku ustawiony zostanie wielki ekran pneumatyczny z tekstami do wspólnego śpiewania. Całość poprowadzi dwóch DJ’ów – można się spodziewać m.in. hitów lat 70., 80. i 90. Transmisja na żywo w sieci ruszy o godz. 19.30.  Jak zapowiadają organizatorzy, będzie ją można śledzić na fanpageach stowarzyszeń ,,Aktywna Częstochowa”, ,,Częstokocham” oraz Dzielnicowego Ośrodka Społeczności Lokalnej Raków.

Obok wspólnego karaoke organizatorzy przypomną o możliwości skorzystania ze wsparcia oferowanego przez Dzielnicowy Ośrodek Społeczności Lokalnej (DOSL) Raków, które obejmuje ono m.in. porady online i telefoniczne, pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia czy bezpłatne telefoniczne rozmowy z psychologiem i prawnikiem.

Pomysłodawcy imprezy zwracają także uwagę na obecność w naszym sąsiedztwie tych, którzy z różnych przyczyn szczególnie źle znoszą izolację i konieczne w czasie pandemii ograniczenia. Wydarzenie ma być więc także formą wsparcia takich osób oraz podkreśleniem potrzeby dbania o swoją lokalną społeczność – a na co dzień ta troska może się przecież przejawiać gestem zrobienia zakupów starszym sąsiadom czy wyniesienia im śmieci…

Organizatorzy przypominają, aby nie gromadzić się na terenie imprezy. Zapraszają po 1 lub 2 osoby z każdego mieszkania do zabawy z balkonów okolicznych bloków. Wszystkich innych zachęcają natomiast do udziału poprzez transmisję na żywo w internecie. I przypominają, aby podczas wspólnej zabawy pamiętać o zdrowiu i bezpieczeństwie.

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły