Będzie bezpieczniej przy DK-46 w Przymiłowicach

18.06.2022

Będzie bezpieczniej przy DK-46 w Przymiłowicach

Dobra wiadomość dla mieszkańców Przymiłowic. Wkrótce bezpieczeństwo w pobliżu DK-46 powinno zostać poprawione. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad zdecydowała o wybudowaniu w tym rejonie nowych chodników, pasów koło remizy, a także zatoki autobusowej.

GDDiA uznała, że miejscem, gdzie należy poprawić bezpieczeństwo jest skrzyżowanie ul. Piastowskiej, i Szerokiej z DK46 w Przymiłowicach. Wkrótce więc ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, budowę chodnika, przejścia dla pieszych oraz odwodnienie przy drodze krajowej nr 46.

W ramach inwestycji powstanie 140 m chodnika wykonanego z szarej kostki brukowej, prowadzącego przez ulicę Zamkową i część ulicy Piastowskiej. Zostaną również zbudowane dwie zatoki autobusowe o nawierzchni z kostki kamiennej, zlokalizowane po obu stronach DK 46 oraz odpowiednio doświetlone przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją ostrzegawczą przy budynku remizy w Przymiłowicach.

– To bardzo potrzebna i ważna dla nas inwestycja. Bezpieczeństwo przy tak ruchliwej drodze ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców Przymiłowic.
Na wniosek mieszkańców wystąpiliśmy 2 lata temu do katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Po wizji lokalnej zdecydowano, że inwestycja będzie realizowana, z czego się bardzo cieszymy – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

  • kg
  • zdj. UMiG Olsztyn
Najnowsze artykuły