Będzie koncert Quebonafide. Dzięki częstochowskim fanom

08.05.2018

Będzie koncert Quebonafide. Dzięki częstochowskim fanom

W czerwcu Quebonafide wyruszy w trasę Red Bull Music Presents. Koncerty na dachu muzycznego autobusu odbyć się miały w siedmiu miastach wybranych przez fanów rapera podczas dwutygodniowego głosowania on-line, jednak dzięki zaangażowaniu fanów zagra dodatkowy, ósmy koncert w Częstochowie!

Pierwszy raz w historii Red Bull Music Presents głosowanie na miasta, w których ma zatrzymać się muzyczny autobus, miało tak dynamiczny i niespodziewany przebieg. Zażarta rywalizacja na głosy trwała do ostatnich sekund i finalnie zakończyła się remisem między dwoma miastami – Słupskiem i Częstochową. Na oba miasta oddano po 28044 głosów. Regulamin głosowania przewiduje, że w takiej sytuacji zwycięzcą zostaje miasto, na które decydujący głos został oddany wcześniej. Po dogłębnej analizie wyników okazało się, że Częstochowa ze Słupskiem przegrała zaledwie o… sekundę, a tym samym nie dostała się do siódemki miast na trasie. Ogłoszenie finalnego kształtu tegorocznej trasy Red Bull Music Presents Quebonafide stało się podstawą niespodziewanej mobilizacji częstochowskich fanów rapera.

Niemal natychmiast po ogłoszeniu wyników Młodzieżowa Rada Miasta oraz uczniowie wspierani przez częstochowskie stowarzyszenia wystosowali oficjalne pismo z wnioskiem o zorganizowanie koncertu w swoim mieście. Niestety z powodów logistycznych i produkcyjnych otrzymali odpowiedź negatywną. To jednak nie zraziło częstochowskich fanów. Wręcz przeciwnie, wzmocniło ich determinację! Do siedziby Red Bulla w Warszawie przyjechała reprezentacja Młodzieżowej Rady Miasta, która w imieniu wszystkich głosujących złożyła kilka tysięcy petycji o zorganizowanie dodatkowego koncertu. Każdego dnia na oficjalne kanały social media Red Bulla oraz artysty wysyłane były setki próśb w tej sprawie.

Widząc niezłomność w działaniu częstochowskich fanów organizatorzy trasy wspólnie z artystą postanowił podjąć konieczne kroki ku organizacji dodatkowego koncertu. Tym samym muzyczny autobus odwiedzi w czerwcu nie siedem, a osiem miast. Trasa Red Bull Music Presents: Quebonafide odbędzie się miedzy 3, a 30 czerwca. Daty poszczególnych koncertów zostaną ogłoszone wkrótce.

MIASTA, KTÓRE ZNALAZŁY SIĘ NA TRASIE RED BULL MUSIC PRESENTS: QUEBONAFIDE ON TOUR

Piotrków Tryb. – 28086 głosów
Szczecin – 28063 głosów
Tarnów – 28061 głosów
Sosnowiec – 28056 głosów
Radom – 28052 głosów
Bydgoszcz – 28050 głosów
Słupsk – 28044 głosów
Częstochowa – 28044 głosów
Więcej informacji na: www.redbullmusic.pl/quebonafide

  • kg
Najnowsze artykuły