Bezbramkowy remis Rakowa Częstochowa z Radomiakiem Radom

10.04.2023

Bezbramkowym remisem zakończył się wyjazdowy mecz 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy pomiędzy Radomiakiem Radom a Rakowem Częstochowa.

Na początku spotkania w jednej z akcji ucierpiał Vladan Kovačević, jednak bramkarz Czerwono-Niebieskich był zdolny do dalszej gry. Mniej szczęścia miał Milan Rundić, który doznał urazu i został zastąpiony przez Tomáša Petráška. Raków stworzył sobie w pierwszej połowie meczu kilka sytuacji, jednak nie udało się zdobyć upragnionej bramki – podobnie było w drugiej połowie. Piętnaście minut przed końcem regulaminowego czasu gry, do bramki Czerwono-Niebieskich trafił Daniel Pik, jednak sędzia po weryfikacji VAR anulował gola dla gospodarzy. Nastąpiło spore zamieszanie, a awantura zakończyła się ukaraniem czerwoną kartką Patryka Kuna, który był poza boiskiem. Więcej bramek w tym spotkaniu już nie padło. Kolejny ligowy mecz Raków rozegra 16 kwietnia o godz. 15:00 na stadionie przy Limanowskiego 83. Rywalem częstochowskiej drużyny będzie Widzew Łódź.

Radomiak Radom – Raków Częstochowa 0:0 (0:0)

Raków: Kovačević – Svarnas, Arsenić, Rundić (21. Petrášek), Papanikolaou (87. Berggren), Lederman, Tudor, Carlos, Nowak (70. Wdowiak), Ivi (70. Cebula), Gutkovskis

Pogoń: Kobylak – Jakubik, Rossi, Cichocki (69. Cestor), Abramowicz, Semedo (69. Pik), Ramos, Donis (75. Cele), Alves (89. Sarmiento), Machado (89. Nowakowski), Rocha

Żółte kartki: Cichocki, Machado – Papanikolaou, Gutkovskis