Bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów

26.09.2017

Bezpłatne kursy komputerowe dla seniorów

Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach zaprasza wszystkie chętnych w wieku 60+ do wzięcia udziału w bezpłatnych kursach komputerowych dla seniorów!

Zajęcia wprowadzające w cyfrowy świat prowadzone będą przez kadrę z dużym doświadczeniem, w tym przez Trenerów Kompetencji Cyfrowych i Ambasadorów Obrotu Bezgotówkowego NBP. Poziom zajęć komputerowych oraz poruszane w ich trakcie zagadnienia maksymalnie dostosowywane są do potrzeb i oczekiwań uczestników.

W trakcie zajęć komputerowych uczestnicy (w zależności od poziomu zaawansowania grupy) będą poznawać stanowisko pracy, oswajać się z klawiaturą i myszą komputerową, ćwiczyć pisownię, poznawać edytor tekstu, tworzyć pisma, wnioski, podania, uczyć się prowadzenia korespondencji urzędowej, przygotowywać prezentacje, poznawać, w jaki sposób korzystać z Internetu, uczyć się obsługi wyszukiwarek i przeglądarek internetowych, odwiedzać liczne strony i portale, uczyć się obsługi narzędzi internetowych, poznawać pocztę e-mail, uczyć się obsługi bankowości elektronicznej, poznawać czym są i jak korzystać z Biuletynów Informacji Publicznej, Elektronicznych Rejestrów, baz danych i wiele, wiele innych. Przewidywany termin realizacji projektu: listopad – grudzień 2017.
Zajęcia będą prowadzone w małych 7 osobowych grupach w piątkowe popołudnia lub soboty. Organizatorzy zapewniają sprzęt komputerowy.
Zapisy: Gminne Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach ul. Sportowa 60, 42-274 Konopiska (sekretariat) w godz. 8.00 – 16.00,  telefon (34) 344 19 33. Zapisy tylko i wyłącznie osobiście, bowiem wymagamy podpisania deklaracji pełnego uczestnictwa w projekcie.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły