Biskupice w ogólnopolskim konkursie

22.08.2017

Biskupice w ogólnopolskim konkursie

Członkowie komisji konkursu “Piękna wieś województwa śląskiego”, organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, odwiedzili zgłoszone do rywalizacji Biskupice.

Konkurs na najpiękniejszą wieś odbywa się w dwóch etapach. Pierwszym było złożenie wniosku z materiałem fotograficznym i opisem: atrakcji miejscowości, obiektów publicznych, zagospodarowania przestrzeni, zaangażowania społeczności lokalnej na rzecz wsi.
W drugim etapie Biskupice odwiedziła komisja powołana przez zarząd województwa. O jak najlepsze przyjęcie gości zadbała Małgorzata Haładyj, zastępca wójta, Zbigniew Banaszak, przewodniczący rady gminy, Waldemar Kondys, radny, prezes OSP Biskupice,  Włodzimierz Bieniek, sołtys Biskupic, Mariusz Bugara, sołtys Biskupic Nowych, Krystyna Walczak, dyrektor SP Biskupice, członkinie lokalnego Koła Gospodyń Wiejskich oraz mieszkańcy Biskupic.
Wizyta trzyosobowej komisji rozpoczęła się od przejazdu przez Biskupice wozem strażackim prowadzonym przez prezesa OSP Waldemara Kondysa.
Przy strażnicy OSP Biskupice komisję śpiewem powitały panie z KGW, przy akompaniamencie Jana Rumina. Członkowie komisji obejrzeli prezentację wozów strażackich oraz pokaz Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z Biskupic i mieli okazję uczestniczyć  w jednej z konkurencji.
Następnym przystankiem była Szkoła Podstawowa w Biskupicach oraz staw przy ul. Chorońskiej. Pobyt gości uatrakcyjnił przejazd bryczką do wyjątkowego gospodarstwa “Sokole Ranczo”. Gospodarze Beata Stodolna i Krzysztof Filapek zaprosili członków komisji na spacer po blisko 20-hektarowym agrogospodarstwie, a następnie na poczęstunek przygotowany z własnych ekologicznych upraw. Ostatnim punktem podróży była gościnna Stajnia Biały Borek.
Wyniki konkursu “Piękna wieś województwa śląskiego” zostaną ogłoszone podczas Forum Sołtysów województwa śląskiego, które odbędzie się w listopadzie.

  • kg
  • zdj. UG Olsztyn
Najnowsze artykuły