Blachownia doceniona przez ministerstwo

05.12.2018

Blachownia doceniona przez ministerstwo

Projekt realizowany przez gminę Blachownia dotyczący rekultywacja zbiornika został doceniony przez ministerstwo. Otrzymał nominację do głównej nagrody w konkursie „Polskie Inwestycje Przyszłości” w kategorii „Ekologiczna jednostka samorządu terytorialnego”.

Konkurs jest wydarzeniem towarzyszącym 24. sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu. Konferencja ta jest najważniejszym na świecie wydarzeniem dotyczącym ograniczenia emisji gazów cieplarnianych odpowiedzialnych za zjawisko globalnego ocieplenia. Zadaniem Jury konkursowego jest wyróżnienie projektów unijnych, które szczególnie wpływają na ochronę środowiska i stanowią przykład biznesowego sukcesu, skutecznego wdrażania innowacji oraz dobrych praktyk. Wręczenie nagrody przez Ministra Inwestycji i Rozwoju Jerzego Kwiecińskiego odbędzie się 6 grudnia w Sali audytoryjnej Muzeum Śląskiego w Katowicach.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UM Blachownia
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły