Budowa DK-91 w Częstochowie. Od środy udrożnienie połączenia z ul. Rejtana i otwarcie wszystkich kładek

06.02.2024

Budowa DK-91 w Częstochowie. Od środy udrożnienie połączenia z ul. Rejtana i otwarcie wszystkich kładek

Miejski Zarząd Dróg w Częstochowie poinformował, że w najbliższą środę udrożnione zostanie połączenie ul.  Rejtana z al. Wojska Polskiego. Ponadto udostępnione do użytku mieszkańcom zostaną również wszystkie wybudowane nad “gierkówką” kładki.

Zgodnie z zapowiedziami drogowców, otwarcie połączenia ul. Rejtana z al. Wojska Polskiego nastąpi w środę  7 lutego jeszcze w godzinach przedpołudniowych. Dzięki temu możliwy będzie wyjazd z Rejtana w al. Wojska Polskiego w kierunku północnym i wjazd w Rejtana z al. Wojska Polskiego dołem skrzyżowania poprzez ronda. – Tym samym możliwe będzie także przemieszczanie się na osi Rejtana – Krakowska w obu kierunkach – zaznacza Maciej Hasik, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg w Częstochowie.

To jednak nie wszystko. Udostępnione do użytku mieszkańcom mają zostać również wszystkie wybudowane kładki nad DK-91.  – Obiekty mostowe wybudowane od podstaw w nowych parametrach na wysokości ulic: Mireckiego, Okrzei, Powstańców Śląskich, Stromej i Równoległej są także dostosowane do przepraw rowerowych i potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Tym samym zlikwidowane zostaną wszystkie tymczasowe przejścia dołem, przez plac budowy (ruch nie będzie się tam jeszcze odbywał, ale będą finalizowane prace wykończeniowe) – dodaje rzecznik.

Od środy 7 lutego czynne stanie się także nowe przejście podziemne pod al. Wojska Polskiego na wysokości ul. Brzozowej (na razie bez aktywnych wind). Kolejne informacje na temat pozytywnych zmian w organizacji ruchu w obrębie przebudowanej al. Wojska Polskiego (DK-91) MZD przekaże niebawem w odrębnych komunikatach.

default

default

default

default

default

default

  • opr. pn
Najnowsze artykuły