Były wicestarosta kłobucki stanie przed sądem

31.03.2022

Były wicestarosta kłobucki stanie przed sądem

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Maciejowi B., byłemu wicestaroście kłobuckiemu. Mężczyzna jest oskarżony o ucieczkę przed policyjnym pościgiem i jazdy w stanie nietrzeźwości.

Do zatrzymania Macieja B. doszło 3 października 2021 roku na ulicy Jana Długosza w Kłobucku. Kierowca peugeota nie zatrzymał się do kontroli, dlatego policjanci ruszyli w pościg. Maciej B. uciekał ulicami miasta, a w końcu porzucił samochód i zaczął uciekać pieszo. Wtedy został zatrzymany. Zdaniem policji przyznał się do tego, że prowadził samochód. Maciej B. był pijany, badania alkomatem wykazywały wyniki pomiędzy 0,7 a 1 promilem alkoholu.

Prokuratura postanowiła, aby sprawą zajęła się Komenda Miejska Policji w Częstochowie. Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku została wykluczona ze sprawy, aby uniknąć zarzutu braku bezstronności. Mężczyzna został już przesłuchany przez śledczych, którzy postawili mu zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości oraz ucieczki przed policyjnym pościgiem. Podejrzany nie przyznaje się do winy.

Jak wynika z opinii biegłego dotyczącej analizy retrospektywnej, Maciej B. w momencie, kiedy prowadził samochód miał około 1,1 promila alkoholu we krwi.

Oskarżony nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że nie wiedział, że ściga go policja, a alkohol spożył już po zakończeniu jazdy.

  • TS
  • Fot. Pixabay
Najnowsze artykuły