Były żużlowiec Włókniarza skazany na ponad 9 lat więzienia

09.11.2021

Były żużlowiec Włókniarza skazany na ponad 9 lat więzienia

Rafał S., były żużlowiec Włókniarza Częstochowa został skazany na 9 lat i 4 miesiące więzienia za spowodowanie wypadku, w którym ciężko ranna została kobieta. Pijany sprawca tragedii uciekł z miejsca zdarzenia, a ofiara wypadku do dzisiaj walczy o powrót do zdrowia.

Do wypadku doszło 24 marca 2020 roku na ulicy Raciborskiej w Rybniku. Rafał S., który prowadził vw, podczas wyprzedzania jednego z pojazdów doprowadził do czołowego zderzenia z mazdą, którą jechała Beata Leśniewska.

Sprawca wypadku był pijany. Rafał S. uciekł z miejsca zdarzenia, pozostawiając ranną kobietę we wraku samochodu.  Były żużlowiec został jednak zatrzymany przez policjantów. Próbował im tłumaczyć, że jest na spacerze i nie chciał podać swoich danych osobowych. Kiedy wytrzeźwiał, usłyszał zarzuty.

Beata Leśniewska miała zmiażdżone kręgi szyjne, była utrzymywana w stanie śpiączki. Ta pełna energii kobieta do dzisiaj walczy o powrót do pełnej sprawności.

Prokuratura żądała dla Rafała S. 13 lat więzienia, obrońca apelował o sprawiedliwy wyrok. Sąd w Rybniku skazał mężczyznę na 9 lat i 4 miesiące więzienia. Rafał S. musi też zapłacić 50 tys. zł zadośćuczynienia poszkodowanej, a także przeznaczyć 10 tys. zł na na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Oskarżony pokryje również koszty postępowania sądowego, które wynoszą ponad 20 tysięcy zł.

Wyrok jest nieprawomocny.

  • BM
Najnowsze artykuły