Charytatywnie dla zwierząt: ruszyła zbiórka

30.11.2021

Charytatywnie dla zwierząt: ruszyła zbiórka

Ruszyła coroczna akcja “Charytatywnie dla zwierząt”. To doskonała okazja, aby wspomóc podopiecznych częstochowskiego schroniska oraz czworonogi będące pod opieką różnych stowarzyszeń.

Akcja “Charytatywnie dla zwierząt” organizowana jest już po raz szósty. Jej celem jest wsparcie czworonogów z częstochowskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przy ul. Gilowej, ale i tych psów i kotów, które – w oczekiwaniu na stałe domy – są pod opieką stowarzyszeń czy fundacji działających w Częstochowie. Organizatorzy w tym roku chcą też wesprzeć osoby prywatne opiekujące się potrzebującymi zwierzętami.

Zbiórka obejmuje wszystko, co może przydać się zwierzakom – koce, poduchy, karmy suche oraz mokre w puszkach z długim terminem ważności, makarony, żwirek, leki oraz akcesoria dla zwierząt (do pielęgnacji i zabawy).

,,Fanty” dla czworonogów do 20 grudnia będzie można dostarczać do siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego przy alei Niepodległości 30 – to główne miejsce zbiórki. Dwa inne będą przy na Rakowie, przy alei Pokoju –  w Centrum Aktywności Obywatelskiej (aleja Pokoju 13) oraz w siedzibie Stowarzyszenia Miłośników i Hodowców Psów i Kotów Rasowych ,,Canis e Catus” (aleja Pokoju 1).

W przypadku trudności z transportem, organizatorzy zapraszają do kontaktu pod numerem 662 513 922.

Dzięki zeszłorocznej udało się zebrać ponad 3,5 tony karmy, ok. 350 koców, leżanek i innych przydatnych artykułów. W zbiórkę włączyły się szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Częstochowy, z terenu powiatu częstochowskiego, ale i wiele zwykłych, życzliwych zwierzakom mieszkanek i mieszkańców naszego miasta.

Organizatorami ,,Charytatywnie dla zwierząt” są Młodzieżowa Rada Miasta, Zespół Szkół Technicznych, Zespół Szkół Gastronomicznych oraz stowarzyszenie Aktywna Częstochowa. Honorowy patronat nad akcją objął prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.

  • kg
Najnowsze artykuły