12.01.2018

Charytatywny bieg karnawałowy…

Aktywność i cel charytatywny, to było najważniejsze dla organizatorów i uczestników mierzących się z trudną nawierzchnią ścieżki jurajskiej podczas biegu karnawałowego.

W ubiegłą niedzielę 7 stycznia odbyła się kolejna impreza biegowa organizowana przez Stowarzyszenie MIASTO SPORTU, CHRONOSPORTS sp. z o.o., oraz Gminny OSiR w Olsztynie w miejscu, gdzie swój początek ma ścieżka rowerowo-rolkowa na końcu ulicy Bugajskiej w Częstochowie, kierunek Olsztyn, Janów. To popularne miejsce dla ludzi aktywnych, wielu biegaczy, rowerzystów, spędza tam długie godziny na treningach.

Tym razem spotkaliśmy się w szczytnym celu 10 zł. z każdej opłaty startowej przeznaczone zostało na zakup wyposażenia dla: Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Blachowni, Domu dla dzieci „Skałka” i Domu dla dzieci „Sosenka”. Nie dziwi więc fakt, że frekwencja wyniosła prawie 250 uczestników. Można było wybrać 3 dystanse, podczas których następowało sprawdzenie swoich sportowych możliwości, 5 km, 10 km, 15 km. Wszyscy uczestnicy to amatorzy, ale wykręcone czasy i walka do ostatnich metrów nie była amatorska. Pot, deszczowa chłodna pogoda, błoto i śliskie podłoże. Z tym wszystkim musieli zmierzyć się uczestnicy i organizatorzy. Jedni i drudzy zasłużyli na pamiątkowe medale. A medale były karnawałowe, bo przypominały maskę karnawałową, zresztą prawdziwa maska karnawałowa była wygraną w każdym z miejsc na podium biegu.

Dla większości biegaczy sezon biegowy jeszcze dobrze się nie rozpoczął, ale wielu organizatorów biegów, próbuje zachęcić ludzi aktywnych do coraz wcześniejszego udziału w biegach. Nie stanowi to problemu, bo każdy pretekst jest dobry by założyć buty, bluzy swoich klubowych teamów i stanąć na linii startu. Wśród uczestników byli redakcyjni przedstawiciele Życia Częstochowy.

Zwycięzcy w poszczególnych biegach:

Dystans 5 km mężczyźni: Karol Grabowski CKS Budowlani Częstochowa, Dominik Klimek CKS Budowlani Częstochowa, Krzysztof Mazur City Cross Częstochowa. 5 km kobiety: Agnieszka Czyżewska NGB Kłobuck, Rozalia Pająk Kalinowski Team, Tatiana Geletugha Zabiegani Częstochowa.

Dystans 10 km mężczyźni: Grzegorz Dorobisz Zabiegaj z Żarkami, Adrian Lampa z Częstochowy, Michał Kiecon Ustroń Mountain Team. 10 km kobiety: Aneta Świtaj Aktywna Ekipa Calypso Częstochowa, Agnieszka Jeż z Lelowa, Patrycja Brzozowska Życie Częstochowy Team.

Dystans 15 km mężczyźni: Zbigniew Kalinowski Kalinowski Team, Mikołaj Kawelczyk Życie Częstochowy Team, Piotr Nowak z Łobodna. 15 km kobiety: Ewa Brych-Pająk JKLA Jawor Jaworzno, Aneta Kulej z Wręczycy Małej, Agnieszka Gorzyńska.

Życie Częstochowy Team reprezentowali:

Bartłomiej Szajer-Mazur 5 km – 43 msc. open.

Patrycja Brzozowska 10 km – 3 msc. open kobiet.

Przemysław Dubiński 10 km – 35 msc. open.

Mikołaj Kawelczyk 15 km – 2 msc. open mężczyzn.

Dominik Haładus 15 km – 11 msc. open.

 

Szczególne podziękowania dla osób bez, których impreza nie odbyłaby się:
Wójt Gminy Olsztyn – Tomasz Kucharski
Radny RM Częstochowy Dariusz Kapinos
Społeczność MONAR Dębowiec
Nadleśnictwo Złoty Potok
Oraz:
Partnerom wydarzenia:
Servecom,
Strefa Fitness,
REDROCK sports & outdoor wear,
Naturals,
sport-outlet24.pl,
Studio Dotyk,
Felix Factor,
eKarmet,
Druk.Guru,
CHRONOSPORTS,
GOSiR Olsztyn

  • Dominik Haładus
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły