Chcą poprawić bezpieczeństwo uczniów. Pomóc mają dwie kampanie

23.11.2021

Chcą poprawić bezpieczeństwo uczniów. Pomóc mają dwie kampanie

„Nienawiści mówię NIE!” i „Błyszczę przykładem” – to dwie akcje profilaktyczno-edukacyjne, które mają pomóc poprawić bezpieczeństwo uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu powiatu częstochowskiego. Nad realizacją obu kampanii czuwać będą Komenda Miejska Policji w Częstochowie i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

W ubiegły piątek w siedzibie Starostwa Powiatowego w Częstochowie Komendant Miejski Policji w Częstochowie inspektor Dariusz Atłasik wspólnie ze Starostą Powiatowym Krzysztofem Smelą zainaugurował dwie kampanie profilaktyczno-edukacyjne. Są one skierowane do uczniów szkół z terenu powiatu częstochowskiego. – Kampania „Nienawiści mówię NIE!” skierowana jest do młodzieży ze szkół średnich, która korzystając z zasobów internetowych może spotkać się z mową nienawiści – mówi podkomisarz Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy częstochowskich stróżów prawa. – Policjanci przeprowadzą w szkołach średnich prelekcje, wyjaśniając słuchaczom czym jest hejt, jak reagować na nienawistne wpisy w Internecie i co grozi nastolatkom propagującym naganne zachowania w sieci. W ramach rozpoczętej akcji zachęcany do udziału w konkursie na wymyślenie i opracowanie logo kampanii – dodaje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś.

„Błyszczę przykładem” to natomiast akcja skierowana głównie dla uczniów szkół podstawowych. Działania policjantów z prewencji będą polegały na licznych spotkaniach z dziećmi w murach powiatowych szkół podstawowych. Podczas prelekcji uczniowie poznają podstawowe zasady, jakimi muszą się kierować, by uniknąć zagrożenia zarówno na drodze, jak i w kontaktach z obcymi czy podczas przebywania poza domem. – Profilaktycy omówią również założenia akcji wojewódzkiej „Mamo, Tato, tutaj jestem!” oraz działań „GADKI z psem”. Każde spotkanie zakończy rozdawanie opasek odblaskowych, by poprawić widoczność najmłodszych uczestników ruchu na drodze i przypomnieć jak ważna jest przezorność i rozsądek – podsumowuje podkomisarz Sabina Chyra-Giereś. Oprócz udziału Starostywa Powiatowego w Częstochowie, do akcji przyłączyła się również Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

  • kg
  • zdj. KMP Cz-wa
Najnowsze artykuły