Chcą rozświetlić niebo. Na cześć medyków

01.05.2020

Chcą rozświetlić niebo. Na cześć medyków

Częstochowski sklep muzyczny Omega Music włączy się w ogólnopolską akcję “Light the sky”. Jej celem jest okazanie symbolicznego wsparcia i podziękowania ludziom, którzy codziennie – w dobie kryzysu – walczą o nasze życie i bezpieczeństwo mimo niesprzyjających warunków. W naszym mieście widowisko świetlne przygotowane zostanie na placu przed Jasną Górą.

Akcję zaplanowano na 1 maja. Początek o godzinie 21.30. – Pokażmy ludzką twarz w tych ciężkich czasach, zwróćmy się z podziękowaniem do służb medycznych oraz wszystkich, którzy ciężko harują nieraz narażając swoje życie dla opanowania sytuacji. Pokażmy nasze małe światełko w tunelu – podkreślają inicjatorzy akcji.

Akcja nie może odbywać się na placach publicznych tylko na terenach prywatnych bądź firmowych.  – Chcielibyśmy, aby w pierwszym etapie każdy zaświecił proste linie na biało -czerwono w ramach hołdu i pokazania zjednoczenia. Drugi etap zostawiamy do Waszej inwencji, im dynamiczniej, tym lepiej. Nieważne czy masz w magazynie 4 pointe i po prostu zaświecisz je w niebo, czy 40 BMFLi i zrobisz z tego magiczny obrazek – dodają.

Następnym krokiem jest wrzucenie filmiku/zdjęcia na swój profil społecznościowy z hashtagami #LightTheSky #estradaDlaLudzi #wspierajmedyka Organizatorzy proszą, aby przysyłać fotografie i nagrania na adres lightheskypoland@gmail.com Stworzony zostanie bowiem specjalny klip, który trafi do sieci.

Zachęcają też do przyłączenia się do zbiórki https://tiny.pl/tz5bz – pieniądze zostaną przeznaczone na walkę z koronawirusem.

Więcej na temat inicjatywy znajdziemy na profilu https://www.facebook.com/groups/238862540609991/permalink/257697132059865/?__tn__=CH-R

  • oprac. kg
Najnowsze artykuły