Chciał spalić dom znajomej swojej żony. W aucie miał kanister i maczetę

24.05.2023

Chciał spalić dom znajomej swojej żony. W aucie miał kanister i maczetę

38-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego groził znajomej swojej żony, że spali jej dom. Policjanci podczas interwencji ujawnili w jego samochodzie kanister z benzyną oraz maczetę. 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi i był pod wpływem amfetaminy. Usłyszał już zarzuty, a sąd zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej.

Oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał informację o tym, że mąż zgłaszającej jedzie pod dom jej znajomej, grożąc że spali jej dom. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z ogniwa patrolowego-interwencyjnego, a chwilę po nich kryminalnych z kłobuckiej komendy. W czasie dojazdu pod wskazany ades, policjanci zauważyli pojazd zgodny z opisem tego, który podała zgłaszająca. Mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego. Za kierownicą siedział 38-letni mąż zgłaszającej. Był on bardzo pobudzony, a w jego aucie ujawniono kanister z benzyną oraz maczetę. Mężczyznę poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu oraz badaniu śliny na zawartość substancji psychotropowych. Był trzeźwy, jednak kontrola policyjnym narkotesterem dała wynik pozytywny dla amfetaminy. Jak się okazało dodatkowo 38-latek, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, a pojazd którym się poruszał, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Podejrzany usłyszał już zarzut kierowania gróźb karalnych oraz prowadzeniem samochodu osobowego będąc pod wpływem substancji psychotropowej w postaci amfetaminy. Sąd zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z kłobuckiej komendy pod nadzorem prokuratura. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje sąd.

  • źródło: KPP Kłobuck
  • opr. pn
Najnowsze artykuły