„Choć czas te dzieje wymazał z pamięci” – Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na spektakl

12.08.2022

„Choć czas te dzieje wymazał z pamięci” – Teatr im. Adama Mickiewicza zaprasza na spektakl

Atmosfera tajemniczości, bogata i niezwykle interesująca kultura ludowa, muzyka romantyzmu i współczesny taniec – to wszystko czekać będzie na publiczność 20 sierpnia w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Częstochowie podczas spektaklu realizowanego przez Instytut Rozwoju Sztuki we współpracy z Teatrem, Ośrodkiem Promocji Kultury Gaude Mater i częstochowskimi artystami.

Różnorodność formy – taniec, gra aktorska, muzyka solowa, chóralna i instrumentalna, zapewni publiczności niezwykłą mnogość doznań oraz szansę na spojrzenie na Mickiewiczowskie „Ballady i Romanse” na nowo.

Ten wyjątkowy spektakl realizowany w roku romantyzmu polskiego zjednoczy najlepszych częstochowskich artystów na jednej scenie tylko raz – wystawiony zostanie jedynie 20 sierpnia o godz. 18:00. Organizatorem przedsięwzięcia jest Instytut Rozwoju Sztuki. Partnerami zadania są Teatr im. A. Mickiewicza oraz Ośrodek Promocji Kultury Gaude Mater.

Wykonawcy:
Śpiewacy Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – kierownik muzyczny
Częstochowski Teatr Tańca
Włodzimierz Kuca – choreografia
Hanna Zbyryt
Adam Hutyra
Janusz Frączek, Jacek Stawiarski – fortepian

Robert Dorosławski – scenariusz i reżyseria

Wstęp na spektakl odbywać się będzie na podstawie bezpłatnych wejściówek, dostępnych do odbioru w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater. Wejściówki można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 19.

Zadanie dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

  • mat. pras. opr. pn
Najnowsze artykuły