Co powstanie w miejscu Merkurego? Nowy inwestor zmieni nazwę?

03.02.2022

Co powstanie w miejscu Merkurego? Nowy inwestor zmieni nazwę?

Galeria handlowa, biura, a może apartamenty – co powstanie w miejscu Domu Handlowego Merkury w Częstochowie. Nieruchomość kupiła firma Cognor Holding, która chce zainwestować w obiekt, ale na razie nie przedstawia szczegółów.

Cognor Holding kupił od amerykańskiej spółki Polimeni Dom Handlowy Merkury w Częstochowie. Polimeni kupiło Merkurego jeszcze w 2006 roku i planowało stworzyć galerię handlową. Po tym jak powstała Galeria Jurajska, Polimeni nie zrealizowało jednak tych planów.

W Merkurym działało Tesco i Chińskie Centrum, ale z czasem wyprowadziły się z Merkurego, a budynki kupił Cognor Holding. Jakie ma plany?  To będzie zależeć od warunków i zasad, które będą obowiązywać podczas realizacji inwestycji. Będzie to miało wpływ na nasze plany. Proszę dać nam trochę czasu, a przedstawimy nasze plany mediom i mieszkańcom – mówi Krzysztof Zoła, członek zarządu Cognor Holding.

Według naszych informacji inwestor złożył trzy wnioski do Urzędu Miasta o wydanie warunków zabudowy. Jednocześnie trwają prace nad planem zagospodarowania przestrzennego, ale nie wiadomo, kiedy zostanie on uchwalony.

Co mogłoby powstać w tym miejscu? Być może powstanie część handlową, może galeria handlowa. Nieruchomość może być również zagospodarowana na apartamenty lub biura. Nie wiadomo również, czy przetrwa nazwa Merkury, chociaż w świadomości częstochowian na pewno pozostanie ona na długo.

  • TS
Najnowsze artykuły