Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…

26.11.2021

Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta…

Do Częstochowy dotarły już bożonarodzeniowe dekoracje, które pojawią się na placu Biegańskiego. Co dokładnie stanie w centrum miasta? To na razie owiane jest tajemnicą. Wiadomo jedynie, że tegoroczny zestaw dekoracji będzie utrzymany w klimacie “Bajkowej podróży”.

Na placu Biegańskiego od kilku dni stoi już kilkunastometrowy świerk, który został przewieziony z prywatnej posesji w dzielnicy Lisiniec. Wkrótce będziemy mogli podziwiać kolejne bożonarodzeniowe dekoracje.  – Tegoroczny zestaw dekoracji będzie utrzymany w klimacie “Bajkowej podróży”. Na placu Biegańskiego znajdą się cztery duże elementy 3D pełne kolorów i magii. Nigdy wcześniej nie zdradzamy, co to będzie dokładnie, to niespodzianka dla częstochowianek i częstochowian – informuje Aleksander Wierny, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Sportu UM.

Poza elementami przestrzennymi pojawią się też dekoracje na latarniach, przewieszki i światełka na drzewach  wokół centralnego placu.

Dzięki pomocy sponsorów wystrój na placu Biegańskiego wzbogacą dodatkowe dekoracje ufundowane przez firmy: Tel-Bruk. Telenga Radosław i Gramar sp. z o.o. z Lublińca. Obie firmy, już po raz drugi, włączają się w dekorowanie miasta na święta.

Świąteczne dekoracje zostaną z nami aż do pierwszych dni lutego.

  • kg
Najnowsze artykuły