Czeka nas więcej kontroli!

17.12.2021

Czeka nas więcej kontroli!

Liczba kontroli w transporcie publicznym ma się zwiększyć. Funkcjonariusze będą egzekwować nakaz zasłaniania nosa i ust. Coraz częściej będziemy ich spotykać również w centrach handlowych, czy supermarketach.

Kontrole będą przeprowadzać policjanci oraz inne służby, które mają uprawienia do wystawiania mandatów. Możemy się spodziewać, że ich liczba się zwiększy. – Bardzo mocno zwiększone zostaną też kontrole ze strony inspekcji sanitarnej, jeżeli chodzi o podmioty, które mają limity osób w swoich usługach – zapowiedział rzecznik rządu Piotr Müller.

Przy tej okazji przypominamy, że od 15 grudnia, na mocy nowego rozporządzenia covidowego, z 50 proc. do 30 proc. zmniejszają się dozwolone limity m.in. w restauracjach, hotelach, barach, kinach czy teatrach. Jeśli przedsiębiorca zdecyduje się na weryfikację certyfikatów covidowych, zaszczepieni nie będą wliczać się do limitu.

Ponadto również od 15 grudnia obowiązuje zakaz prowadzenia przez przedsiębiorców działalności polegającej m.in. na prowadzeniu dyskotek i klubów nocnych lub działalności, która polega na udostępnieniu miejsca do tańczenia organizowanego w pomieszczeniach lub w innych miejscach o zamkniętej przestrzeni, z wyłączeniem sportowych klubów tanecznych.

  • kg
Najnowsze artykuły