Czerwcowe sukcesy zawodników Aeroklubu Częstochowskiego

02.07.2023

W ostatnim czasie zawodnicy Aeroklubu Częstochowskiego odnieśli spore sukcesy. Marcin Skalik zajął pierwsze miejsce w 18. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. W. Wieczorka, a wraz z Joanną Skalik wywalczył złoty medal w 13. Rajdowych Mistrzostwach Polski. Z kolei Michał Klimaszewski zdobył mistrzostwo Polski w Akrobacji Szybowcowej w kategorii unlimited, a w kategorii Advanced brązowy medal wywalczył Paweł Mazur.

18. Ogólnopolskie Zawody Samolotowe im. Wacława Wieczorka odbyły się w dniach 19-21 czerwca 2023 na lotnisku Aeroklubu Częstochowskiego. W ramach zmagań rozegrano 3 konkurencje. Czołowe miejsca zdobyli: I miejsce Marcin Skalik – Aeroklub Częstochowski, II miejsce Marcin Chrząszcz – Aeroklub Wrocławski i III miejsce Kamil Wieczorek – Aeroklub Krakowski. Puchar Przechodni Wacława Wieczorka dla Najlepszego Juniora wywalczył Konrad Partyka – PANS Chełm. Zawody były poprzedzone konsultacjami. Są one rozgrywane od 2012 roku i wywodzą się z Toruńskich Zawodów Samolotowych. Aeroklub Częstochowski był również organizatorem 13. Rajdowych Mistrzostw Samolotowych Polski. Odbyły się one w dniach 22-25 czerwca. W tej rywalizacji I miejsce miejsce wywalczyli Joanna i Marcin Skalik – Aeroklub Częstochowski. II miejsce zajęli Marcin Chrząszcz i Michał Chrząszcz – Aeroklub Wrocławski, a III miejsce Michała Bartler i Oleksandra Balytskyi – Aeroklub Stalowowolski oraz Radomski. Z kolei w Suwałkach od wtorku 20 czerwca do piątku 23 czerwca rozgrywane były Mistrzostwach Polski w Akrobacji Szybowcowej. Organizatorem Mistrzostw była Suwalska Szkoła Lotnicza oraz Aeroklub Polski. Michał Klimaszewski – zawodnik Aeroklubu Częstochowskiego został Mistrzem Polski w klasie unlimited. Z kolei Paweł Mazur zdobył brązowy medal w klasie advanced, a tuż za podium w klasie advanced uplasował się Piotr Sieradzan.