Czerwona nota Interpolu za Grzegorzem Borysem

30.10.2023

Czerwona nota Interpolu za Grzegorzem Borysem

Interpol wystawił “czerwoną notę” za poszukiwanym za zabójstwo 6-letniego syna Grzegorzem Borysem. Zdjęcie poszukiwanego wraz z informacjami o nim pojawiło się na stronie Interpolu.

Na stronie internetowej Interpolu pojawiła się “czerwona nota” za Grzegorzem Borysem. 44-latek urodzony w Gryfinie jest poszukiwany za zabójstwo 6-letniego syna w Gdyni Fikakowie.

 

Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań za Borysem. Tego dnia osoby przebywające na terenie Trójmiasta i okolic otrzymały kolejny alert RCB: “Uwaga! Policja prowadzi poszukiwania Grzegorza Borysa. Nie utrudniaj działań służb i nie wchodź do lasu na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego”.

 

W weekend policyjny śmigłowiec krążył nad lasami między Wejherowem a Rekowem Górnym i nad Karwinami. Policja jest przekonana, że Borys nadal ukrywa się w lasach otaczających Trójmiasto.

 

“Grzegorz Borys zabrał ze sobą rzeczy, które według niego dadzą mu gwarancję przetrwania. W mieszkaniu pozostawił m.in. elektronikę, gotówkę i dokumenty” – poinformowała w sobotę policja.

 

Podobne Alerty RCB, dotyczące niewchodzenia do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, są wysyłane od tygodnia codziennie, z uwagi na poszukiwania za Grzegorzem Borysem.

 

44-letni Grzegorz Borys jest podejrzany o zabójstwo 6-letniego syna. Do zbrodni doszło w piątek, 20 października w bloku przy ul. Górniczej w Gdyni Fikakowie. Poniedziałek jest dziesiątym dniem poszukiwań.(PAP)

 

 

kszy/ ok/

  • Krzysztof Wójcik
Najnowsze artykuły