“Częstochowa dla Niepodległej” –  akcja krwiodawstwa

07.11.2022

“Częstochowa dla Niepodległej” – akcja krwiodawstwa

Podzielcie się z potrzebującymi tym, co najcenniejsze – krew to lek, którego nie można wyprodukować. W najbliższą środę, 9 listopada na placu Biegańskiego będzie prowadzona akcja krwiodawstwa “Częstochowa dla Niepodległej”. Punkt poboru krwi będzie funkcjonować w godzinach 9:00 – 14:00.

Organizatorem akcji jest Częstochowski Legion – Klub HDK. Za oddanie krwi nadal przysługują dwa dni wolne od pracy więc ratując życie można przy okazji przedłużyć sobie czas na celebrowanie Narodowego Święta Niepodległości. – Zostać krwiodawcą może osoba w wieku 18-60 lat, która jest zdrowa i waży nie mniej niż 50kg. Pamiętać należy aby w dniu poprzedzającym donację najlepiej odstawić wszelkie używki, ograniczyć tłuste potrawy oraz dobrze nawodnić organizm czyli wypić dużą ilość wody zamiast kawy czy herbaty. W dniu donacji również nie można zapominać o nawodnieniu organizmu oraz koniecznie należy zjeść lekkie śniadanie. Nie należy oddawać krwi na czczo – informują organizatorzy. – Nie jesteś przekonany? Przyjdź pogadamy. Być może Cię przekonamy – właśnie takim hasłem oddział Częstochowski Legion zachęca do udziału w wydarzeniu.

 

Częstochowski Legion Klub HDK prowadzi również rekrutację wolontariuszy chętnych do zaangażowania się w organizację akcji krwiodawstwa jak i innych działań zarówno Częstochowskiego oddziału jak i Klubu Honorowych Dawców Krwi Legion działającego na terenie całego kraju. Dodatkowo przygotowana zostanie strefa edukacyjna o krwiodawstwie, wiele atrakcji dla krwiodawców oraz za sprawą partnerów wydarzenia będzie można przekąsić coś słodkiego.

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły