Częstochowa. Od dziś na terenie miasta obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

06.02.2024

Częstochowa. Od dziś na terenie miasta obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe

Między innymi w związku z lokalnymi podtopieniami od wtorku 6 lutego na terenie Częstochowy obowiązuje pogotowie przeciwpowodziowe.

Na skutek silnych i długotrwałych opadów deszczu oraz przekroczenia stanów ostrzegawczych na rzece Stradomce oraz Kanale Ulgi Kucelinka, a także podwyższonymi poziomami wody w rzekach w gminach ościennych i prognozą niekorzystnych warunków pogodowych na kolejne dni, Prezydent Miasta Częstochowy wprowadził na terenie miasta pogotowie przeciwpowodziowe, które obowiązuje od 6 lutego br.

W związku z tym – oprócz standardowych czynności realizowanych przez Miejsko-Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego (służba Prezydenta i Starosty działająca całodobowo) – wydziały Urzędu i jednostki podległe Prezydentowi podejmują dodatkowe działania wynikające z „Planu Operacyjnego ochrony przed powodzią”.

– Na chwilę obecną na częstochowskich rzekach nie doszło do przekroczenia przez wodę stanów alarmowych, w związku z czym nie ma konieczności wprowadzania alarmu powodziowego w naszym mieście. Większość lokalnych podtopień wynika z ograniczonych możliwości odprowadzania wody opadowej przez sieć kanalizacyjną – uspokaja Rafał Kusal, naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM.

  • źródło: UM Częstochowy
Najnowsze artykuły