Częstochowa: Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby

16.05.2023

Częstochowa: Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby

W niedzielę 21 maja na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie (ul. Dąbrowskiego 58/64) odbędzie się Romont Turniej Mistrzostw Śląska Dzieci i Młodzieży w rugby. Rozpoczęcie imprezy nastąpi o 10:00, a jej zakończenie planowane jest na godzinę 17:00. Wstęp na zawody będzie bezpłatny.

Rywalizacja odbywać się będzie w czterech kategoriach wiekowych – mikrus (do lat 9), mini żak (do lat 11), żak (do lat 12) i młodzik (do lat 14). W każdej z nich na boisku grają ze sobą ramię w ramię chłopcy z dziewczynami. Im młodsza grupa wiekowa, tym bardziej uproszczone przepisy gry. Mimo to wszyscy oni będą rywalizować “na kontakcie”, czyli zatrzymanie przeciwnika będzie następowało przez zaszarżowanie (chwyt poniżej linii barków z powaleniem na ziemię).

O 10:00 gry rozpoczną trzy najmłodsze kategorie, które będą rozgrywać swoje mecze równolegle na trzech mniejszych boiskach ulokowanych na murawie stadionu. Ich zakończenie i dekoracja drużyn planowana jest na godzinę 13:30. Wtedy też już na całym boisku rozpoczną zmagania młodzicy, które powinny zakończyć się około godziny 17:00.

Udział w turnieju poza gospodarzami potwierdziły drużyny: Rugby Ruda Śląska, Juvenia Kraków, Rugby Rzeszów, RCBC Nowy Sącz, UKS Rugby Lubień, SP103 Kraków. W całym turnieju weźmie udział około 250 zawodników!

W trakcie imprezy dla kibiców dostępna będzie strefa gastronomiczna z ciepłymi napojami, ciastami, czy popcornem. Natomiast dla najmłodszych widzów przygotowana będzie strefa dziecięca z zamkiem dmuchanym

Partnerzy turnieju:

– Romont
– Województwo Śląskie
– A nóż widelec
– Niebieski Lis
– Śniadaniowcy
– Krono-Plast
– Kronos II
– MPK w Częstochowie
– Miasto Częstochowa
– Śląski Związek Rugby
– Polski Związek Rugby
– #ProP

Turniej został dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Śląskiego.

 

  • mat. pras.
Najnowsze artykuły